АНАЛГИН Таблетки 500мг х 20 Софарма (ANALGIN TABL.500MG 2H10 SF)

Поръчай АНАЛГИН Таблетки 500мг х 20 Софарма

Цена: 0,00 лв.

бр.

Продукта не изисква лекарско предписание и може да бъде закупен онлайн.
Преди употреба прочетете листовката.

Активно вещиство: метамизол натрий 500мг

ATC код: N02BB02

Производител: Софарма АД

Листовка: виж

Характеристика: виж

Описание на АНАЛГИН Таблетки 500мг х 20 Софарма

Описание:

    Аналгетик-антипиретик в таблетна форма.

    Прилага се при:

        - висока температура

        - слаба до умерена болка като: главоболие, зъбобол, невралгии, неврити, миалгии, травми, изгаряния, следоперативна болка, болка при онкологични заболявания и други

Силно изразен болкоуспокояващ и температуропонижаващ ефект.

Понижава повишената температура.

Облекчава болката.

Не дразни стомаха.

Аналгин съдържа активно вещество метамизол натрий, което се отнася към обезболяващите лекарства (аналгетици). Едновременно с това той проявява и температуропонижаващо действие.

Начин на прием: 

Възрастни и подрастващи над 15-годишна възраст: 

По 1/2 - 1 таблетка 2-3 пъти дневно.

При необходимост може да се приемат по 2 таблетки еднократно. Не приемайте повече от 6 таблетки дневно.

Деца от 10 до 15-годишна възраст (с тегло от 32 кг. до 53 кг.):

По 1/2 таблетка 2-3 пъти дневно. Максимална дневна доза 4 таблетки.

Деца под 10-годишна възраст:

Тази лекарствена форма не е подходяща за приложение при деца под 10 години. Пациенти над 65-годишна възраст.

Ако сте на възраст над 65 години и имате проблеми с черния дроб или бъбреците, започнете лечението с по-ниска доза (по 1/2 таблетка 2-3 пъти дневно). При необходимост консултирайте се с лекар.

Пациенти с нарушена бъбречна или чернодробна функция:

Ако имате бъбречно или чернодробно заболяване, започнете лечение с ниска доза (1/2 от препоръчаната за възрастни). При необходимост от по-продължително лечение, консултирайте се с лекар.

Продължителност на лечението:

Прилагайте Аналгин не повече от 3 до 5 дни. Ако до 3 дни не настъпи облекчение на симптомите, нормализиране на температурата, консултирайте се с лекуващия лекар.

Не използвайте Аналгин в следните случаи:

•  Ако сте алергични (свръхчувствителни) към активното вещество метамизол, към други лекарства от групата на пиразолоновите производни или към някоя от останалите съставки на продукта;

• Ако страдате от остра чернодробна порфирия (наследствено заболяване с нарушено образуване на червени кръвни клетки) или вродена глюкозо-6-фосфатдехидрогеназна недостатъчност (наследствено заболяване с недостатъчност на този ензим);

• Ако имате тежки чернодробни и/или бъбречни заболявания;

• Ако имате нарушена функция на костния мозък (след цитостатично лечение) или заболявания на кръвта като: апластична анемия (намаляване броя на кръвните клетки,

което води до слабост, поява на синини или повишена вероятност от възникване на инфекция), агранулоцитоза (силно намаляване броя на белите кръвни клетки, което повишава вероятността от възникване на инфекции), левкопения (намаляване общия брой на белите кръвни клетки);

• Деца под 10-годишна възраст;

• Бременност и кърмене.

СЪСТАВ:

Активното вещество е метамизол натрий 500 mg в една таблетка.

Другите съставки са: целулоза, микрокристална; магнезиев стеарат, повидон, пшенично нишесте, талк.

НСПВ с добре изразен аналгетичен и антипиретичен ефект и умерено изразена противовъзпалителна активност.

ПОКАЗАНИЯ: Болки от различен произход /главоболие, зъбобол, артралгии, невралгии, миозити, а също така и по-леки висцерални ролки, както и за обезболяване на раждането/; висока темепература; ревматизъм.

ДОЗИРОВКА И ПРИЛОЖЕНИЕ: При възрастни се прилага перорално в доза 500 мг 2-3 пъти дневно. МЕД е 1г МДД - 3г перорално. За интрамускулно или интравенозно приложение се използва в доза 8-16 мг/кг, която може да се приложи в интервал от 6-8 часа. При деца над 15 години се прилага перорално 2-3 пъти на ден по 250мг. Парентералното приложение следва да се избягва.

Заместители и други предложения

реклама
Новини и събития

ЯНУ 20 НАЙ-ГОЛЯМАТА НИ АГ-БОЛНИЦА „МАЙЧИН ДОМ” ЩЕ ОТБЕЛЕЖИ ПРАЗНИКА НА РОДИЛНАТА ПОМОЩ Реализираният проект за енергийна...

АВГ 07 Министър Десислава Атанасова говори за болниците с доказани нарушения Редица нарушения бяха констатирани в...

АВГ 07 БФС организра ефективен протест Днес, 11 юли 2012г. се проведе разширен...

АНКЕТА

Нуждаем ли се от здравна реформа