ПАРАЦЕТАМОЛ тб 500 мг адифарм (PARACETAMOL ADIPHARM TABL 500mg х 20)

Поръчай ПАРАЦЕТАМОЛ тб 500 мг адифарм

Цена: 0,00 лв.

бр.

Продукта не изисква лекарско предписание и може да бъде закупен онлайн.
Преди употреба прочетете листовката.

Активно вещиство: Paracetamol 500 mg

ATC код: N02BE01

ATC код: R05DA

Производител: Адифарм ЕАД

Описание на ПАРАЦЕТАМОЛ тб 500 мг адифарм

ОПИСАНИЕ:

Аналгетик-антипиретик.
Под формата на таблетки.

Показан за прием при:

  • главоболие /мигрена
  • ревматични и мускулни болки, болки в гърба
  • невралгия
  • зъбобол
  • менструални болки
  • висока температура
  • възпалено гърло
  • простудни заболявания, съпроводени с болка и висока температура
  • Активна съставка - Парацетамол.
  • Притежа добре изразен болкоуспокояващ и температуропонижаващ ефект.
  • Намалява интензитета на болката.
  • Понижава повишената температура.
  • Лекарствено средство.
  • Производител - България.


Парацетамол Адифарм таблетки съдържа активно вещество парацетамол, което притежава болкоуспокояващо и температуро-понижаващо действие. Парацетамол Адифарм таблетки се използва при лека до средно изразена болка при главоболие, мигрена, зъбобол, ревматични и мускулни болки, менструални болки, възпалено гърло, както и за облекчаване на неразположението при висока температура и болки при простудни заболявания.

СЪСТАВ: Paracetamol 500 mg в 1 таблетка. Нестероидно противовъзпалително средство - НСПВС.

Помощни вещества: повидон, лактоза монохидрат, пшенично нишесте, магнезиев стеарат, талк.

ПОКАЗАНИЯ: За лечение на болка (главоболие, зъбобол, мускулна и менструална болка) или повишена температура.

ДОЗИРОВКА И ПРИЛОЖЕНИЕ: При възрастни обикновено дозата е 1 таблетка, която може да се повтори след най-малко 4 часа.


Възрастни и деца над 12 години: по 1-2 таблетки 3-4 пъти дневно.

Максимална дневна доза за възрастни - 8 таблетки.

При деца над 12 години да не се приемат повече от 6 таблетки за 24 часа.

Деца от 6 до 12 години: по половин, до една таблетка 3-4 пъти дневно.

Деца под 6 години: лекарствената форма не е подходяща за деца под 6-годишна възраст.

Препоръчва се интервалът между 2 приема да е 4-6 часа.

Ако е необходимо, лекарствения продукт може да се приема на всеки 4 часа, но не повече от 4 пъти на денонощие.

Курсът на лечение без консултация с лекар не трябва да бъде по-продължителен от 3 дни.

ОЪРНЕТЕ ВНИМАНИЕ:

Не използвайте Парацетамол Адифарм

•  ако имате алергия (свръхчувствителност) към активното вещество парацетамол или към някоя от останалите съставки на продукта.
•  при тежко чернодробно заболяване. Обърнете специално внимание при употребата на Парацетамол Адифарм
•  Уведомете Вашия лекар, ако имате чернодробно или бъбречно заболяване.
•  Ако болката или високата температура продължат повече от 3 дни или симптоматиката се влоши, или се развият някакви други симптоми, не продължавайте лечението преди консултация с лекар-специалист.
•  Този продукт съдържа парацетамол. Други лекарства също съдържат това активно вещество. Не комбинирайте такива лекарства, за да не надвишите препоръчаната дневна доза.
•  Да се използва с внимание при хроничен алкохолизъм.

Прием на други лекарства

Моля, информирайте Вашия лекар или фармацевт, ако сте приемали/приемате други лекарства, включително и такива, отпускани без рецепта.

При продължителна употреба на високи дози парацетамол лечението може да се повлияе и риска от нежелани лекарствени реакции да се повиши, ако приемате едновременно:
•  кумаринови антикоагуланти (лекарства, които намаляват съсирваемостта на кръвта),
•  ацетилсалицилова киселина (аспирин) и други нестероидни противовъзпалителни средства (НСПВС),
•  лекарства против повръщане (метоклопрамид, домперидон),
•  противоепилептични лекарства (фенитоин, карбамазепин, фенобарбитал),
•  антибактериални лекарства (изониазид, рифампицин, хлорамфеникол),
•  лекарства, повлияващи стомашната киселинност и лекарства за понижаване на холестерола.

  При назначено изследване на пикочна киселина или кръвна захар, трябва да информирате вашия лекуващ лекар, че приемате парацетамол.

 

Заместители и други предложения

реклама
Новини и събития

ЯНУ 20 НАЙ-ГОЛЯМАТА НИ АГ-БОЛНИЦА „МАЙЧИН ДОМ” ЩЕ ОТБЕЛЕЖИ ПРАЗНИКА НА РОДИЛНАТА ПОМОЩ Реализираният проект за енергийна...

АВГ 07 Министър Десислава Атанасова говори за болниците с доказани нарушения Редица нарушения бяха констатирани в...

АВГ 07 БФС организра ефективен протест Днес, 11 юли 2012г. се проведе разширен...

АНКЕТА

Нуждаем ли се от здравна реформа