Паракофдал / Paracofdal табл. х20

4,03 лв.
няма
ПАРАКОФДАЛ 20 таблетки - при главоболие и температура
НаличностНа склад
SKU
01-2022
ПАРАКОФДАЛ 20 таблетки - при главоболие и температура Paracofdal Всяка таблетка Паракофдал съдържа лекарствените вещества: paracetamol 200 mg, metamizol sodium 300 mg, codeine phosphate 20 mg и caffeine30 mg. Помощни вещества: лактоза монохидрат, повидон, пшенично нишесте, натрий карбоксиметил нишесте, магнезиев стеарат и талк. ЛЕКАРСТВЕНА ФОРМА: Таблетки ОПАКОВКА: Десет таблетки се опаковат в блистер от PVC /алуминиево фолио. По 2 блистера в кутия от картон. КАКВО ДЕЙСТВИЕ ПРИТЕЖАВА ПАРАКОФДАЛ: Паракофдал е комбиниран лекарствен продукт с обезболяващо, температуропонижаващои противокашлично действие. ЗА КАКВО СЕ ИЗПОЛЗВА ПАРАКОФДАЛ: За лечение на слаба и средно изразена болка /при главоболие, постоперативни състояния, зъбобол, невралгии и неврити; болезнена менструация, понижаване на висока температура и успокояване на кашлицата. КОГА НЕ ТРЯБВА ДА СЕ ИЗПОЛЗВА ПАРАКОФДАЛ: Лекарствения продукт не трябва да се назначава в следните случаи: При данни за свръхчувствителност към някоя от съставките на Паракофдал, бъбречни и чернодробни заболявания , нарушения в сърдечния ритъм и забавена сърдечна честота, заболявания на кръвотворната система; язвена болест, глаукома, безсъние, хипертонична болест, тежко главоболие с повръщане, главоболие в резултат на травма на главата; намалена функция на щитовидната жлеза; пациенти в напреднала възраст или с нарушено съзнание; Адисонова болест; увеличаване на простатата или стеснение на уретрата; данни за привикване към лекарства, хроничен алкохолизъм, порфирия, недостатъчност на ензима глюкозо - 6 - фосфатдехидрогеназа; бременност и кърмене, деца под 14 години. ПРЕДИ ДА ЗАПОЧНЕТЕ ЛЕЧЕНИЕ С ПАРАКОФДАЛ: Уведомете лекуващия си лекар, ако имате някакво хронично заболяване, ако сте свръхчувствителни към други лекарства или храни или ако вземате други лекарства. ПРЕДПАЗНИ МЕРКИ И ПРЕДУПРЕЖДЕНИЯ: Паракофдал трябва да се приема с внимание в следните случаи: Поради съществуващия риск от развитие на лекарствената зависимост към Паракофдал, свързан с наличието в състава му на наркотичния аналгетик кодеин, употребата му трябва да се избягва при лица с данни за привикване към лекарства, а продължителността на лечението с препарата не трябва да продължава по-дълго от 3-5 дни. Паракофдал трябва да се използва с особено внимание при наличие на алергия към храни и медикаменти и при астматици. Използването му при остри инфекции може да заличи симптомите (температура, болка) и да затрудни диагнозата При провеждане на лабораторни тестове се препоръчва спирането на прием на Паракофдал 3-4 дена преди тестуването. Бременност и кърмене: Уведомете Вашия лекар, ако сте бременна или планирате да забременеете. Преди да вземете някакво лекарство по време на бременност, непременно се посъветвайте с лекуващия си лекар.Всички съставки на Паракофдал преминават през плацентарната бариера. Приет във високи дози и непосредствено преди раждането, може да причини потискане на дишането на плода поради наличието на кодеин. Всички съставки на Паракофдал се секретират с млякото в ниски концентрации, но ефектът им върху кърмачетата не е проучен. Не се препоръчва приемането на Паракофдал по време на бременност и кърмене или кърменето трябва да се спре при наложително лечение с него. Ефекти върху способността за шофиране и работа с машини: Паракофдал може да причини замайване и сънливост, а при отделни индивиди безпокойство и възбуда, поради което не се препоръчва приемането му от шофьори и лица, работещи с машини. КАКВИ ЛЕКАРСТВА МОГАТ ДА ВЗАИМОДЕЙСТВАТ С ПАРАКОФДАЛ: Моля, уведомете лекуващия си лекар за ВСИЧКИ лекарства, които вземате в момента или сте вземали доскоро, независимо дали са предписани от лекар или сте ги купили без рецепта. Това е важно, защото отделните съставки на Паракофдал могат да променят активността на някои лекарства или обратно, някои лекарства да променят техните ефекти. Лекарствата за повлияване на повишената стомашна киселинност (антиацидни) могат да забавят резорбцията на Паракофдал. Хроничната употреба на алкохол може да повиши чернодробната токсичност на Паракофдал.Циметидин може да повиши чернодробната токсичност на Паракофдал. Паракофдал не трябва да се приема с алкохол и лекарства, потискащи централната нервна система (наркотични аналгетици, общи анестетици, седативни и сънотворни), поради засилване на този им ефект.Намиращия се в състава на лекарството метамизол може да намали терапевтичния ефект на пероралните антикоагуланти (лекарства, повлияващи кръвосъсирването) . Хлорамфеникол и други потискащи кръвотворната система средства засилват токсичните ефекти на метамизол върху левкопоезата (образуването на бели кръвни клетки). НАЧИН НА ПРИЛОЖЕНИЕ И ДОЗИРОВКА: Дозата и продължителността на лечение се определят от лекуващия Ви лекар. Важно е лекарството да се прилага така, както лекарят Ви го е предписал. Възрастни и деца над 14 години: Таблетките се приемат цели с вода след хранене.Ако лекуващият лекар не е предписал определена схема на дозиране, Паракофдал се приема по следния начин: 1 таблетка 1-3 пъти дневно, но не повече от 6 таблетки дневно. Лекарството не трябва да се приема по-дълго от 2 - 3 последователни дни. Деца под 14 години: Безопасността и ефективността на Паракофдал при деца не е проучена, поради което употребата му при деца под 14 години не се препоръчва. Ако имате чувството, че ефектът на лекарството е много силен или твърде слаб, моля консултирайте се с лекуващия си лекар. Ако вземете повече таблетки, отколкото трябва Посъветвайте се незабавно с лекуващия си лекар в този случай! Ако пропуснете поредната доза: Ако пропуснете една доза, вземете я колкото е възможно по-скоро. Ако почти е станало време за следващата доза, вземете я както обикновено. Не вземайте двойна доза за да компенсирате забравената. Продължете да вземате лекарството, както Ви е предписано. НЕЖЕЛАНИ ЛЕКАРСТВЕНИ РЕАКЦИИ: Както всички лекарства, ПАРАКОФДАЛ може предизвика нежелани ефекти. Те обаче не се наблюдават при всички пациенти, така че Вие можете да не получите никаква реакция. При употребата на Паракофдал са възможни следните нежелани реакции: Болки в корема, гадене и повръщане, бъбречни нарушения, отклонения в кръвните показатели, кожни обриви и сърбеж, запек или диария, замайване, потискане на дишането и бронхоспазъм, хипотония (изразено понижение на артериалното налягане), учестена сърдечна честота, безсъние и повишена нервна възбудимост, промяна в цвета на кожата, лесна уморяемост, температура, треска и възпалено гърло след започване на терапията.При поява на някои от тези симптоми, веднага спрете приемането на Паракофдал и потърсете специализирана лекарска помощ. СЪХРАНЕНИЕ: В оригинални опаковки на сухо и защитено от светлина място при температура под 25° С.Да се съхранява на мяста, недостъпни за деца! СРОК НА ГОДНОСТ: Да не се употребява след изтичане на срока
Напишете вашето мнение
Вие оценявате:Паракофдал / Paracofdal табл. х20
Вашият рейтинг